Index  •  FAQ  •  Szukaj  

Teraz jest 26 paź 2014, o 02:00

Brak sygnału GPS (dwa problemy) 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Brak sygnału GPS (dwa problemy)
PostNapisane: 1 cze 2011, o 14:40 
User

Telefon: Nokia E52
Firmware: 052.003
Operator: Orange
Witam.
Jestem nowy na tym forum - jest to mój pierwszy post - więc na początek chciałbym Wszystkich serdecznie powitać - Witajcie.
Od wczoraj jestem posiadaczem telefonu Nokia E52.
I mam już z nim dwa problemu związane z GPSem

Pierwszy problem to:
Gdy w wchodzę w mapy a następnie "Moja pozycja" i wchodzę w to, to niestety nawet do 10 min ciągłego wyszukiwania niestety nie zostaje ustalona moja aktualna pozycja. W dolnym prawym rogu jakby jakiś miernik siły natężenia nawigacji mruga na pierwszej kresce i jest koloru żółtego (kreska ta pojawia się i znika, ciągle tak pulsuje, mruga). A kapkę obok po lewej stronie jest wyłączony (przekreślony) jakiś znaczek i jest 0,0KB.
I pytanie moje brzmi:
Jak rozwiązać ten problem? Co mam zrobić aby zlokalizowało mnie, aby pokazało moją aktualna pozycję)?

Drugi problem to:
Gdy zakupiłem telefon (nowy, nieużywany) to dostałem między innymi w zestawie Kartę Pamięci 2GB i znajdują się na niej różnego rodzaju pliki - czy można je pousuwać czy one są przydatne dla telefonu i muszą być, czy po prostu są bo są i można je usunąć - nie chciałbym też usunąć map do nawigacji i innych aplikacji które są na telefonie ale np: ta insstalka Nokia Ovi Suite to można to skasować czy musi być? Chciałbym trochę miejsca zyskać.

Pozdrawiam.
Grzegorz.

P.S
Z góry dziękuję za odpowiedź jest to dla mnie bardzo ważne.

Tytuł: Re: Brak sygnału GPS (dwa problemy)
PostNapisane: 1 cze 2011, o 15:01 
Moderator

Telefon: E52 - 32G
Firmware: PCF 91.004 Monocle Mods
Operator: Play
Co do pierwszego to wyjdź z domu to zlokalizuje. Nawigacja nie GPS nie działa w budynkach.

Tytuł: Re: Brak sygnału GPS (dwa problemy)
PostNapisane: 2 cze 2011, o 10:07 
User

Telefon: Nokia E52
Firmware: 052.003
Operator: Orange
To pierwszy problem mam z głowy. złapał sygnał po ok. 12 min. I sygnał był mocny na ponad połowę kresek. Wielkie dzięki.

A co z drugim problemem?
Jeżeli sformatuję tą kartę do stracę mapy na do nawigacji?
Można coś z niej usunąć? Czy wszystkie pliki znajdujące się tam są potrzebne?

Takie mam pliki i foldery na karcie (na karcie nic nie wgrywałem, nic nie usuwałem, nic ogólnie z nią nie robiłem, to co tam jest to jest od nowości)
Obrazek

Wiem że to dla niektórych z Was banalne pytanie a jednak dla mnie dość trudne.
Łączysz dwa różne tematy jeżeli chcesz dokładnej porady załóż odpowiedni temat.
T

-- 2 cze 2011, o 11:07 --

Kolejny problem:

Sformatowałem kartę pamięci następnie wgrałem mapę polski, z aktualizowałem ją, wgrałem głos polski kobiety, głos nazwy ulic oraz wgrałem wibracje dźwięki.

Teraz po włączeniu nawigacji "moja pozycja: nie ma po prawej dolnej stronie takiego paska pokazującego zasięg odbioru, nie ma tego odbiornika natężenia działania paska nawigacji (opisywałem to w pierwszym poście w pierwszym problemie)

Próbowałem połączyć się na dworze ale nie działa. Tylko lokalizuje poprzednio zlokalizowany punkt w którym byłem. Będą w innej częsci miasta kilka ulic dalej wszystko jest tak samo czyli pokazuje inna ulice niz jestem.

Jak sie z tym uporać?

P.S
Ustawiłem wszystkie ustawienia tak jak w poradniku Mapy Ovi aby nawigacja była darmowa.